• Jedáleň

• Stravovanie v školskej jedálni

Aktuálny jedálny lístok

Vedúca ŠJ v spolupráci s riaditeľkou MŠ zabezpečujú stravu detí v súlade s vyhláškou MŠ SR č. 366/2007 Z. z o podrobnostiach činnosti a prevádzke zariadení školského stravovania.

Stravné sa uhrádza paušálne 51,- EUR (vrátane réžie) na mesiac bankovým prevodom na účet ŠJ.

Číslo účtu Školskej jedálne: SK42 0200 0000 0037 7542 7759

Pri platbe bankovým prevodom treba uviesť meno dieťaťa a triedu!!!

Výška stravnej jednotky od 01.03.2023 :

desiata     0,50
                    obed         1,20
                    olovrant    0,40

–––––––––––––––––
                        Spolu        2,10 EUR / 1 deň

Ku stravnému sa pripočítava réžia 9,- Eur na mesiac / na čiastočnú úhradu nákladov spojených s prevádzkou ŠJ/.

DOTÁCIA NA STRAVU

Ak rodič dieťaťa, ktoré navštevuje posledný ročník materskej školy alebo fyzická osoba, ktorej je dieťa zverené do starostlivosti rozhodnutím súdu požiadal - odoslal cez EduPage návratku, dotácia na stravu sa bude v zmysle § 4 ods. 6 zákona o dotáciách poskytovať v sume 1,40 eur za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo výchovno-vzdelávacej činnosti v materskej škole a odobralo stravu.

Výška stravnej jednotky bude od 01.05.2023 spolu 0,70 / 1 deň

0,70 x 20 (cca pracovných dní) = 14 + 9 (réžia) = 23

Stravné sa uhrádza paušálne 23,- EUR (vrátane réžie) na mesiac bankovým prevodom na účet ŠJ, len pre deti, ktoré navštevujú posledný ročník v MŠ a zároveň zák. zástupcovia poslali NÁVRATKU.

V prípade ochorenia /neprítomnosti/ dieťaťa v MŠ je možné odhlásiť stravu najneskôr do 7,30 hod. ráno príslušného dňa:

• prostredníctvom EduPage – odporúčané!
          • v ojedinelých prípadoch telefonicky na číslo ŠJ: 02 45 955 431, príp. emailom na: jedalen@msmalinovo.sk
                                                           –

Ak rodič žiada, aby sa dieťaťu nepodávala určitá potravina, musí postupovať nasledovne:
          a) odovzdá triednej učiteľke a vedúcej ŠJ 2-krát písomnú žiadosť, kde uvedie na ktorú potravinu je dieťa alergické alebo z akého dôvodu dieťaťu nemá byť určitá potravina podávaná
          b) v prípade alergie priloží rodič k žiadosti i stanovisko odborného lekára

Časové zadelenie podávania stravy:

1. ZMENA 2. ZMENA
          Desiata   8.20 h 8.40h
          Obed   11.20 h 11.40 h
          Olovrant   14.20 h 14.40 h

Časový interval prihliada na zachovanie trojhodinového intervalu medzi dvomi jedlami desiata – obed, obed – olovrant.